II MIĘDZYNARODOWA
WYSTAWA PSÓW RASOWYCH
Białystok 30-31 sierpnia 2008


konkurencje finałowe sobota

- finał konkursu „Młody Prezenter” sędzia: Joanna Szczepańska-Korpetta (PL)

Grupa młodsza
1. Anna Nowicka
2. Antonina Zakrzewska
3. Joanna Żmijewska
Grupa starsza
1. Kamila Żmijewska - Zwycięzca Dnia
2. Florentyna Matura
3. Goda Jurgilaite

- wybór Najpiękniejszej Pary sędzia: Leif Herman Wilberg (NOR)

1. Mops

nr kat.1789 METEORYT Pomarszczony Czar, (Mł.Ch.PL, Ch.PL, Zw.Eu.Śr.i Wsch.), (Ch.PL, USA, FIN, DK, S, N, GB, Int.Ch. Sheffield's SHENANDOAH - Ch.PL, Mł.Ch.PL A-BURSZTYNKA POMARSZCZONY CZAR Happy Bajbak), hod. J. Walczak, wł. Jolanta Walczak, Polska
nr kat.1797 MARIKA Pomarszczony Czar, (Int.Ch., Mł.Ch.PL, Mł.Zw.Św., Zw.Kl.PL'07, Zw.B, F, It., Ch.PL, Zw.Eu.Śr.i Wsch.), (Int.Ch., Ch.PL, USA Sheffield's SHENANDOAH - Mł.Ch.PL A-BURSZTYNKA POMARSZCZONY CZAR Happy Bajbak), hod. J. Walczak, wł. Jolanta Walczak, Polska

2. Buldog francuski

nr kat. 1641 ZHORZH, (LT, BLR, UKR, Gr.UKR.Ch.), płowa, 18-07-2005, LSVK BF 1123/06, -, (BLR Ch. SWIERGOT TO CO NAJLEPSZE - RAIMONDA Z ROZY VETROV), hod. Saranchuk, wł. Erika Stasytyte, Litwa
nr kat. 1671 EXCELLENT LITTLE GIRL BESTAS, (LT, LV, BLR, UKR, Gr.UKR.Ch.), płowa, 15-05-2005, LSVK BF 0877/05, -, (NICO VON GLANDORF - ANAIS), hod. Erika Stasytyte, wł. Erika Stasytyte, Litwa

3. Jamnik szorstkowłosy standardowy

nr kat. 1045 SAN REMO Herbu Kopidołek, dzicza, (DEDOL z Civitas Sari - BOLIWIA Herbu Kopidołek), hod. Aleksandra Buczyńska, wł. Jan Szewczak, Aleksandra Buczyńska, Polska
Nr kat. 1058 SYCYLIA Herbu Kopidołek, (KT-I, Mł.Ch.PL, KN-II), dzicza, (Int.Ch., Ch.PL, Zw.KL, MKN-I DEDOL z Civitas Sari - Int.Ch., Ch.PL,BLR,LV,LT,RUS,EST,BALT,Mł.Zw.Eur, Mł.Zw.PL, MKN-I, KD-I, KT-I BOLIWIA Herbu Kopidołek), hod. A. Buczyńska, wł. Alexandra Buczyńska,

- wybór Najlepszej Grupy Hodowlanej sędzia: Milivoje Urosevic (SRB)

1. Buldog francuski „Frustyle” hod. Tatiana Antonova wł. Jaroslaw Swiderski

2. Sznaucer olbrzym czarny „ z Tartaku”- wł. Joanna Frycze

3. Jamnik szorstkowłosy standardowy „Herbu Kupidołek” Alexandra Buczyńska

- wybór Najpiękniejszego Szczenięcia sędzia: Anna Rogowska (PL)

1. nr kat. 1791 Mops VANILLA ICE CREAM Coca Bast, beżowa z czarną maską, (Ch.PL, Mł.Ch.PL, Zw.PL METEORYT Pomarszczony Czar - Ch.PL Nukko Shencyr Wolamerican), hod. Mariusz Zientalski, wł. Jolanta Walczak, Polska

2. nr kat. 1812 Pudel toy FIDEL NAPOLE ON FIRE, czarna, (FIDEL SPITFIRE - FIDEL YOKO ONO), hod. E.B. Sorensen, wł. Tatjana Demakina, Łotwa

3. nr kat. 339 Czarny terier RUSSKIY STANDART DOBRYNIJA IZ CHIGASOVO, (LV, LT, EST, BALT Ch.), (WW, Int.Ch., Multi Ch. KARABAS - BARABAS IZ CHIGASOVO - Ch.RUS NASHA LUSHA S PLESCHEEVA OZERA), hod. Yurij Morozov, wł. Svetlana Gorohova, Łotwa

- wybór Najpiękniejszego Juniora sędzia: Vija Klucniece (LV)

1. nr kat.1441 Wyżeł niemiecki krótkowłosy ZAHRA z Czarnego Dworu, deresz, (Joker Malomkozi - Indi z Czarnego Dworu), hod. Wojciech Burski, wł. Anna Balcerzyk, Polska

2. nr kat.1753 Coton de Tuléar MON CHERI znad Łydyni, (J.Ch.PL, BL, EST, LT, LV, BALT, BALT W.08), biała (FAIRYTALE PRINCE znad Łydyni - Rifelin FOR ZNAD ŁYDYNI), hod. Agnieszka Zdrojewska, wł. Dariusz Kłujszo, Polska

3. nr kat.271 bokser Jedna na Milion HEINEKEN, żółta z czarną maską, (VALENTINO Optima Grata - Jedna na Milion DEVA), hod. Adam Zawistowski, wł. Adam Zawistowski, Katarzyna Sendecka, Polska

- wybór Najpiękniejszego Weterana sędzia: Ligita Zake (LV)

1. nr kat. 666 sznaucer olbrzym czarny HAPPINES z Tartaku, (Int.Ch., Ch.PL, 2xZw.PL, Zw.KL, Zw.Eu.Śr. i Wsch., IPO-I), czarna, (Zw.Św. Gloris ARIZONA BILL - Ch.PL EVRA z Tartaku), hod. Joanna Frycze, wł. Joanna Frycze, Polska

2. nr kat.1060 BOLIWIA Herbu Kopidołek, (Int.Ch., Ch.PL, LV, LTU, RUS, EST, BALT, BLR, Mł.Zw.Eu., Mł.Zw.PL, Zw.LTU, MKN-I, KD-I, KT-I), dzicza, (N-III, D-I YOGI Żmijowiecka Szkoła - Int.Ch.,Ch.PL,LV,LTU,Mł.Zw.PL,Zw.LTU,Zw.LV,KN-I,KD-III BELLADONNA z Perkuna), hod. Alexandra Buczyńska, wł. Alexandra Buczyńska Polska

3. nr kat. 649 sznaucer miniaturowy pieprz i sól FURORA Etruria, (Int.Ch., Ch.PL, Rus, LT, BLR, Mł.Ch.PL), pieprz i sól, (Int.Ch., Ch.PL Blythewood RANGER - Ch.PL, Mł.Ch.PL DORIS DAY od Kawy), hod. Adrianna Buks-Ziółkowska, wł. Małgorzata Jamiołkowska, Urszula Gałaszewska, Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 2 FCI sędzia: Jan Gajewski (PL)

1. nr kat. 335 czarny terier ARBAT BAHRAI, (WW'08, CruftsW'06, EurasiaW'07'08, Int.Ch., Multi Ch.), (WW 98, Int.Ch., Ch.RUS, FIN, EST BART BARBY S BRONNICH - Ch. BALT, LV, LT, EST SMEJAN BOJARYNJA MOROZOVA), hod. Irina Savilo, wł. Mihails Babula, Łotwa

2. nr kat. 666 Sznaucer olbrzym czarny HAPPINES z Tartaku, (Int.Ch., Ch.PL, 2xZw.PL, Zw.KL, Zw.Eu.Śr. i Wsch., IPO-I), czarna, 18-02-2000, PKR.II-67969, 25787/XXII/00, (Zw.Św. Gloris ARIZONA BILL - Ch.PL EVRA z Tartaku), hod. Joanna Frycze, wł. Joanna Frycze, Polska

3. nr kat. 417 Dogue de Bordeaux MAXBORD DINAMIT, (Ch.LV), płowa z czerwoną maską, (Int.Ch., Ch.BLR, RUS, GRAND, EST, LAT, LT, BALT CHERCHILL - Ch.RUS SUZI), hod. O. Maksimov, wł. Darja Rudinska, LV-1084 Riga, Stirnu 36-16, Łotwa

- wybór Zwycięzcy Grupy 4 FCI sędzia: Andrzej Brabletz (PL)

1. nr kat. 1047 Jamnik szorstkowłosy standardowy ex Sentia BRAZOS SKI ALMOND JOY, (Mł.Ch.PL, Mł.Zw.KL, Mł.Zw.PL, Mł.Zw.Eu.Śr.i Wsch., Ch.PL), dzicza, (Int.Ch., Zw.I, Zw.Kl.I, Mł.Zw.EU, Zw.EU Orzoro della Val Vezzeno - Int.Ch., Ch.PL, Mł.Ch.PL, Mł.Zw.KL, Zw.PL, Zw.Eu.Śr. i Wsch. Brazos Ski Snicker Bar), hod. Ina Małecka, wł. Magdalena Kubicka, Polska

2. nr kat. 1033 Jamnik szorstkowłosy miniaturowy MAXIPES FIK Vitoraz ( Mł. Ch. Pl) ruda, (MAGIK RAINBOW NUMBER ONE – PAOLA OH BELL HIHI VITORAZ HOD. Jan Busta. Beata Zyder, Polska

3. nr kat. 1015 Jamnik krótkowłosy miniaturowy MAGIK RAINBOW SHOWMAN, czerwona, (Hukkaputken X-Pertti - MAGIK RAINBOW GARMONIA),hod. V. Ivanova, wł. N. G. Pimenova-Lychkovskay, Białoruś

- wybór Zwycięzcy Grupy 7 FCI sędzia: Henryk Stępka (PL)

1. nr kat. 1431 Wyżeł czeski szorstkowłosy – Fousek MIOT BARŁÓG, (Mł.Zw.PL, Zw.PL, Mł.Zw.Św.), dropiato-brązowa, (LOPEK z Cieszyna – SROKA Barłóg), hod. Tadeusz Pruszkowski, wł. Tadeusz Pruszkowski, Polska

2. nr kat. 1440 Wyżeł niemiecki krótkowłosy ARCO Jasenky, (Ch.CZ, IKP, PZ-I c.), czarno-biała, przesiana, (PRINCE RUFFAIN Rappa Nui - HERA ze Stipek), hod. Martina Rymarova, wł. P. Lisiak Polska

3. nr kat. 1447 Wyżeł weimarski krótkowłosy APEL Bielańska Sfora, (Ch.PL), srebrzysto-szara, (APEL Udane Łowy - OHARA Grodziski Raj Weimarski), hod. Andrzej Jaźwiński, wł. Zofia Ostrowska, Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 9 FCI sędzia: Elżbieta Junikiewicz (PL)

1. nr kat. 1842 Shih Tzu LANEJA HONEY GIRL, (Ch.LV, LTU, EST, HR, ROM, BLR, NO, BALT, EW), biało-złota, (Int.Ch., Ch.RUS, LV, LTU, EST, BALT EKSEN ZHOYFUL BEE GLERIS - Ch.LV, LTU, EST, BLR, RUS, BALT DELONA FARCINTI), hod. Nadezda Popova, wł. Nadezda Popova, Łotwa

2. nr kat. 1728 chiński grzywacz Wickhaven HE GOT IT HONEST, (Ch.USA), (Ch. Woodlyn LAST COMIC STANDING - Ch. Wickhaven BLACK FEATHER BOA), hod. Jane Ayers, wł. Adam Ostrowski, Jakub Kruczek, Polska

3. nr kat. 1637 buldog francuski MEXX Ze Skrzatlandu, (Mł.Ch.PL, Mł.Zw.Eu.Śr. i Wsch., Zw.KL), łaciata, (Berlussconi Canis Bull - Sally Ze Skrzatlandu), hod. Beata Kalińska, wł. Beata Kalińska, Polska

konkurencje finałowe niedziela

- finał konkursu „Młody Prezenter” sędzia: Tomasz Borkowski (PL)

Grupa młodsza
1. Anna Nowicka
2. Antonina Zakrzewska
3. Wiktoria Sapała
Grupa starsza
1. Kamila Żmijewska - Zwycięzca Dnia
2. Goda Jurgilaite
3. Danuta Ożarowska

- wybór Najpiękniejszego Psa Rasy Polskiej sędzia: Barbara Larska (PL)

1. nr kat. 173 Polski Owczarek Nizinny IZBA z Gangu Długich, (Mł.Ch.PL, CRO, Mł.Zw.EU, Ch.PL, Ch.S), szaro-biała, (Mł.Ch.PL, Ch.PL CZEPIEC z Gangu Długich - Mł.Ch.PL, Ch.PL ZIĘBA z Gangu Długich), hod. Magdalena Larska, wł. Beata Klawińska, Polska

2. nr kat. 1315 Gończy polski SZABLA Kłusująca Sfora (FCI), (Ch.PL, Ch.CRO, Ch.SK, Zw.Św., Zw.KL, Zw.PL, Zw.Eu.Śr.i Wsch., Mł.Zw.EU, Zw.EU, Mł.Ch.PL, N.Vit.),czarna podpalana, (Ch.PL, Mł.Ch.PL NELSON Rumcajsowe Obejście - Ch.PL,Zw.PL LUTNIA Cnotliwy Nos), hod. Grzegorz Weron, wł. Grzegorz Weron, Polska

3. nr kat. 1321 Ogar polski MAHOŃ ze Stadniny Cisowiec, (Mł.Ch.PL), czaprakowa, (JANTAR ze Stadniny Cisowiec - KLINGA ze Stadniny Cisowiec), hod. Marek Kuśnierz, wł. Magdalena Musiał, Polska

- wybór Najpiękniejszej Pary sędzia: Andrey Kisljakov (BLR)

1. Beagle

nr kat. 1238 Absolutely Spotless SZACH, (Mł.Ch.PL, LTU), tricolor, (Ch.PL, Mł.Ch.PL HOTSHOT Xandrina - Ch.PL,Mł.Ch.PL Spotless INGRID), hod. T. Budkowski, wł. Tomasz Budkowski,
nr kat. 1252 Absolutely Spotless TONIA, (Mł.Zw.Św., Mł.Ch.PL, LT), tricolor, 05-04-2007, PKR.VI-12009, 77521/I/07, (Ch.CZ, SK, PL, A DARAGOJ FREDDIE MERCURI - Ch.PL, LT, Mł.Ch.PL SPOTLESS INGRID), hod. T. Budkowski, wł. Tomasz Budkowski, Polska

2. basenji

nr kat.1096 JAZZY BOY Asiaczek (FCI), (Ch.PL, ROM, Mł.Ch.PL, Zw.SK, Zw.KL), rudo-biała, 02-12-2005, PKR.V-12682, 73924/I/05, (Ch.DK, Ch.LUX, NL, B Abotere's MALIK - Int.Ch., Mł.Ch.PL, Ch.PL, A, RUS, RKF, H, EST, Zw.Kl.H, FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek), hod. J. Groszek-Szymańska, wł. Joanna Groszek-Szymańska, Polska
nr kat. 1099 JELLY JOSHREEN Asiaczek (FCI), (Ch.PL, ROM, Mł.Ch.PL, LTU, Zw.SK, Zw.KL), rudo-biała, (Ch.DK, Ch.LUX, NL, B Abotere's MALIK - Int.Ch., Mł.Ch.PL, Ch.PL, A, RUS, RKF, H, EST, Zw.Kl.H, FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE ASIACZEK (FCI)), hod. J. Groszek-Szymańska, wł. Joanna Groszek-Szymańska, Polska

3. Wilczarz irlandzki

nr kat. 1929 SIR TASMAN SALUTARIS, (Mł.Ch.PL, Ch.LT), ruda pręgowana, (Ch.PL BOSFOR SALUTRIS - Int.Ch., Ch.PL DAKOTA WICHROWE ZAUROCZENIE), hod. Marzanna Kaczkowska, wł. Marzanna Kaczkowska,Polska
nr kat.1930 CARINA SALUTARIS, (Mł.Ch.PL, Zw.KL), ruda pręgowana, (Ch.D WINFRIED v.d.Oelmuhle - ROSLEIN ROT v.d.Oelmuhle), hod. Marzanna Kaczkowska, wł. Marzanna Kaczkowska, Polska

- wybór Najlepszej Grupy Hodowlanej sędzia: Andon Todorov (BUL)

1. Welsh Corgi Pembroke - “ASTERSLAND” - wł. Astrid Lundava, Estonia
2. Gończy polski – „z Huculskiej Łąki”, wł. Wojciech Pośpiech,
3. Basenji –„Asiaczek FCI” - wł. Joanna Groszek-Szymańska, Polska

- wybór Najpiękniejszego Szczenięcia sędzia: Elżbieta Sobieszczańska (PL)

1. nr kat. 1098 Basenji LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI, tricolor, (Int.Ch., Ch.PL, LUX, RKF, RUS Abotere's WAHZIRI - Int.Ch., Ch.PL,RUS,RKF, ES,LV, LT,A,H,ROM, Zw.Kl.H, PL, Zw.SK FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek), hod. Joanna Groszek- Szymańska, wł. Joanna Groszek-Szymańska, Polska

2. nr kat. 712 JESSY'S JEWEL Sentinel, płowo-błękitna z białym, (Mł.Ch.PL, Ch.PL FOLLOW YOUR HEART z Doliny Jezierzycy - Int.Ch., Ch.PL, LTU, LV, Mł.Ch.PL, LTU JESSY Sentinel)hod. Anna, Jarosław Żero, wł. Anna, Jarosław Żero, Polska

3. nr kat. 1202 Szpic wilczy BAJKOWA Zbyszkowisko FCI, wilczasta, (Ch.RUS, Ch.BCU, Mł.Ch.BCU, Ch.UKU, Zw.Eurazji Schone Hund ASTIN - Mł.Ch.PL, Ch.PL, Zw.KL FIGA Logones), hod. Małgorzata, Zbigniew Rojewscy, wł. Małgorzata Rojewska, Zbigniew Rojewski, Polska

- wybór Najpiękniejszego Juniora sędzia: Andrzej Mania (PL)

1. nr kat. 756 Bulterier miniaturowy PARABELLUM MONSERAT KABAL'E, biała, (MINIROX MISTER KNOWITALL - PARABELLUM PALOMA PICASSO), hod. Nelli Privalowa, wł. Nelli Privalova, Estonia

2. nr kat. 1320 Ogar polskiECHO Olfactus, czaprakowa, (Hultaj z Południowej Kniei - Banda Olfactus), hod. Dyło J. Łuczak A., wł. Mariusz Paweł Bielawski, Polska

3. nr kat. 1883 Chart afrykański – Azawakh BASTIEN' S WALAD, (J.Ch.LV, LT, EST, BALT, BALT.JW.), czerwona, (Int.Ch., Multi Ch. Talat Al-Ifriqiya -Int.Ch., Multi Ch. CHALI AMENOKAL), hod. Sylvia Gaishnek, wł. Liene Avotina, Łotwa

- wybór Najpiękniejszego Weterana sędzia: Jan Ryk (PL)

1. nr kat. 147 Owczarek szkocki długowłosy THINGOL Laurelin Valaquenta, (Ch.PL), tricolor, (BLACK LABEL by Ileyda - ODISSEJA Laveli Endzhel),hod. Halina Kłos - Gromadzka, wł. Tomasz Połomski, Polska

2. nr kat. 728 American Staffordshire Terrier JESSY Sentinel, (Int.Ch., Multi Ch., Mł.Ch.PL, LT, Ch.PL, LT), płowo-błękitna z białymi znaczeniami, (Int.Ch., Multi Ch. Gang-Staff BIG TEX - Ch.PL, Mł.Ch.PL GADGET Sentinel), hod. Anna, Jarosław Żero, wł. Anna, Jarosław Żero, Polska

3. nr kat. 1316 Gończy polski AKCJA Goniec Pomorski, (Ch.PL, Ch.LT, KT-I, KD-II), czarna podpalana, (Fidel Inny Swiat - Zwinka z Wojtowej Wsi), hod. Waldemar Feculak, wł. Urszula Rzeszot, Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 1 FCI sędzia: Gabriela Ridarcikova (SK)

1. nr kat. 28 Bouvier des Flandres 28 ANISS SUNFORCE OF LIFE, (Ch.EST, RUS, BLR, LT, LV, SLO, UKR), pręgowana, 28-02-2005, LV-11948/05, -, (IBRAHIM-NAHITA FILOS - SENT DE BUA FATA MORGANA FLIRT), hod. Irina Zaporozeca, wł. Marina Klementjeva, Estonia

2. nr kat. 173 Polski Owczarek Nizinny IZBA z Gangu Długich, (Mł.Ch.PL, CRO, Mł.Zw.EU, Ch.PL, Ch.S), szaro-biała, (Mł.Ch.PL, Ch.PL CZEPIEC z Gangu Długich - Mł.Ch.PL, Ch.PL ZIĘBA z Gangu Długich), hod. Magdalena Larska, wł. Beata Klawińska, Polska

3. nr kat. 118 Owczarek niemiecki CELI z Krywlan, (Ch.PL), czarna podpalana, 11-10-2005, PKR.I-57441, 7509/VI/05, (MAX z Krywlan - ESMI z Krywlan), hod. R.J. Gesinowscy, wł. Adam Bajorek, Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 3 FCI sędzia: Joanna Szczepańska-Korpetta (PL)

1. nr kat. 850 Terier szkocki BAGPIPER SVARBI PERSONA, (LT, LV, EST, BALT J.Ch.), pręgowana, (Int.Ch. MARLAND CHANSON - LT, LV Ch. HANKA PREMIUM TIKRAS BILDUKAS), hod. Joana Staniene, wł. Joana Staniene, 50116 Kaunas, Zibuciu 37-2, Litwa

2. nr kat. 688 Airedale Terrier MONTGOMERY ALAMEIN RAIDER`S ANTANIA, (J.Ch.BLR, Ch.BLR, RUS, UKR, LTU, LAT, ROM), czarna podpalana, (TERRYDALE HK SHAIREAB ONLINE - DIVINE ENCHANTRESS RAIDER`S ANTANIA), hod. Ann Bahel, wł. Natalia Didenok, Białoruś

3. nr kat. 885 West Highland White Terrier U ARE THE ONE du Moulin de Mac Gregor, (Int.Ch., Ch.PL, A, S, FIN, H, LTU, LV, EST, LUX, D, BiH, SRB, SK, CR), biała, (Int.Ch. SAUVE PAR LE GONG du Moulin de Msc Gregor - ROBOCOP du Moulin de Mac Gregor), hod. Ruth O'Connor, wł. Agnieszka Kryszak, Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 5 FCI sędzia: Barbara Larska (PL)

1. nr kat. 1192 Szpic miniaturowy (Pomeranian) JAN-SHARS TRUMP CARD, (Ch.BLR, RUS, USA, LT, FIN), pomarańczowa, 09-09-2004, RKF 2156127, (Ch. JAN-SHARS IF LOOKS COULD KILL - Ch. JAN-SHARS IT'S GOOD TO BE QUEEN), hod. Sharon Nanson, wł. Ludmila Komyakova, Rosja

2. nr kat. 1120 Samoyed TALVITUULI PETER PAN, (EST V Ch., Ch.BLR, RUS), biała, (Ch.FIN SHIROIN KAMUN - Ch.FIN TALVITUULI MADONNA), hod. Elina Lintula, wł. Katrin Jogi, 13417 Tallin, Viu 14, Estonia

3. nr kat. 1143 SPECJAL ONE of Wolf Point, srebrno-biała, (Ch.Phil, USA Sheair's HALL OF FAME - Int.Ch., Zw.EU PAMELA ANDERSON of Baker Lake), hod. Augustin Jonescu, wł. Urszula Ryszewska,Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 6 FCI sędzia: Jaroslav Matyas (SK)

1. nr kat. 1315 Gończy polski SZABLA Kłusująca Sfora (FCI), (Ch.PL, Ch.CRO, Ch.SK, Zw.Św., Zw.KL, Zw.PL, Zw.Eu.Śr.i Wsch., Mł.Zw.EU, Zw.EU, Mł.Ch.PL, N.Vit.), czarna podpalana, , (Ch.PL, Mł.Ch.PL NELSON Rumcajsowe Obejście - Ch.PL,Zw.PL LUTNIA Cnotliwy Nos), hod. Grzegorz Weron, wł. Grzegorz Weron, Polska

2. nr kat. 1243 beagle ALOTORIUS OLD GLORY ALTRO MONDO, tricolor, 02-07-2007, (Ch.USA, Ch.PL, Ch.LUX, Ch.RU, Ch.UA, Zw.KL Barrister's Play Bill - Octavia Old Glory), hod. Sabina Puchacewicz, wł. Magdalena Szwałek, Polska

3. nr kat. 1391 Rhodesian Ridgeback GWEN OD CYKASU, (Ch.PL), czerwono-pszeniczna, (MALOZI DABOBO - ENNIE OD CYKASU), hod. Renata Janouskovcova, wł. Wojciech Szweda, Krzysztof Szweda, Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 8 FCI sędzia: Ramune Kauzlaskaite (LT)

1. nr kat. 1508 Golden Retriever Nenuoramos TONITTO, (Ch.LT, LV, EST, BALT, Balt W.), kremowa, (Int.Ch. FAIRFIELD FIREMINSTREL - Multi Ch. NENUORAMOS YELLOW JAMAICA), hod. Sonata Petraitiene, wł. Sonata Petraitiene, Litwa

2. nr kat. 1460 Cocker spaniel amerykański MARVELLOUS MILLIONAIRE JOE, (Int.Ch., EST V Ch., Multi Ch.), srebrna, (Ch.FIN GAZON STAR O'MY DREAMS - Int.Ch., Multi Ch. MARVELLOUS MEMPHIS BELLE), hod. M. Valkeeniemi, wł. Lolita Tilga, Estonia

3. nr kat. 1606 Springer spaniel angielski MY MIRACLE FROM Avendesora, (Mł.Ch.PL, Ch.PL), wątrobiano-biała z podpalaniem, (ANGEL IN THE AIR Tamaam PL - ODD COME SHORTLY Avendesora), hod. Justyna Kamińska, wł. Jadwiga Krynicka, Polska

- wybór Zwycięzcy Grupy 10 FCI sędzia: Natalja Nekrosiene (LT)

1. nr kat. 1930 Wilczarz irlandzki CARINA SALUTARIS, (Mł.Ch.PL, Zw.KL), ruda pręgowana, (Ch.D WINFRIED v.d.Oelmuhle - ROSLEIN ROT v.d.Oelmuhle), hod. Marzanna Kaczkowska, wł. Marzanna Kaczkowska, Polska

2. nr kat. 1916 Greyhound ABIGAIL WHITE WILD SWAN, biało-czerwona, (Elf's Delightful Dandy - Airy Elf's Her Majesty), hod. Irina Ezerniece, wł. Irina Ezerniece, Łotwa

3. nr kat. 1888 Chart perski BUNNAHABHAIN, (Mł.Ch.PL), ruda, , (Vapours JEDI OBI-WAN - Qirmizi HAMIMAH), hod. Catharina Englund, wł. Laura Wąsowska, Polska

- wybór Zwycięzcy Wystawy - BIS - Białystok 2008 sędzia: Tomasz Borkowski (PL)

1. nr kat. 1192 Szpic miniaturowy (Pomeranian) JAN-SHARS TRUMP CARD, (Ch.BLR, RUS, USA, LT, FIN), pomarańczowa, (Ch. JAN-SHARS IF LOOKS COULD KILL - Ch. JAN-SHARS IT'S GOOD TO BE QUEEN), hod. Sharon Nanson, wł. Ludmila Komyakova, Rosja

2. nr kat. 850 Terier szkocki BAGPIPER SVARBI PERSONA, (LT, LV, EST, BALT J.Ch.), pręgowana, (Int.Ch. MARLAND CHANSON - LT, LV Ch. HANKA PREMIUM TIKRAS BILDUKAS), hod. Joana Staniene, wł. Joana Staniene, Litwa

3. nr kat. 1047 Jamnik szorstkowłosy standardowy ex Sentia BRAZOS SKI ALMOND JOY, (Mł.Ch.PL, Mł.Zw.KL, Mł.Zw.PL, Mł.Zw.Eu.Śr.i Wsch., Ch.PL), dzicza, (Int.Ch., Zw.I, Zw.Kl.I, Mł.Zw.EU, Zw.EU Orzoro della Val Vezzeno - Int.Ch., Ch.PL, Mł.Ch.PL, Mł.Zw.KL, Zw.PL, Zw.Eu.Śr. i Wsch. . Brazos Ski Snicker Bar), hod. Ina Małecka, wł. Magdalena Kubicka, Polska